+48 531 059 248

Mocarz z Kalisza podwójnym medalistą Mistrzostw Świata!

Dwa brązowe medale mistrzostw świata w kettlebell lifting wywalczył Robert Jędrzejewski. Kaliszanin był liderem polskiej reprezentacji, która w Seulu rywalizowała w najważniejszej imprezie dla osób trudniących się sportami odważnikowymi.

Zmagania z udziałem najlepszych na globie specjalistów w umiejętnym dźwiganiu odważników kulowych odbyły się w dniach 15-19 listopada w stolicy i największym mieście Korei Południowej, Seulu. Zawody zorganizowane przez najbardziej prestiżową w tym sporcie federację IUKL przyciągnęły na start setki zawodniczek i zawodników z różnych zakątków świata, w tym Rosji, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Irlandii, Danii, Kazachstanu, Mongolii czy Estonii. W licznym gronie nie zabrakło oczywiście reprezentantów Polski.

Biało-czerwonych barw broniło czterech kulowych wojowników – trzech mieszkających na co dzień w Chicago: Tomasz Potaczek, Marcin Kozioł i Piotr Raszka oraz kaliszanin Robert Jędrzejewski, który był zarazem kapitanem polskiej drużyny. Jak na lidera przystało, spisał się wyśmienicie. Zresztą jak zawsze, bo z każdych najwyższej rangi zawodów przywozi medale. I nie inaczej było w zakończonym właśnie czempionacie. W Seulu trener i zawodnik Klubu Sportowego Ironfit Kalisz wywalczył dwa brązowe krążki. Dźwigał więc ze stuprocentową skutecznością, bo startował w dwóch konkurencjach.

Oba medale kaliski mocarz zdobył w długim cyklu z odważnikami 24 kg. Po pierwszy brąz sięgnął w rywalizacji open amatorów w wadze +95 kg. Lepsi od niego byli tylko Estończyk i Rosjanin. Na zakończenie imprezy Robert Jędrzejewski stanął na najniższym stopniu podium w zmaganiach weteranów w wadze +85 kg w kategorii wiekowej 45-49. Wygrał Rosjanin, przed Kanadyjczykiem.

W sumie reprezentanci Polski wywalczyli trzy krążki. Ten trzeci dołożył Piotr Raszka, który startował w długim cyklu w rywalizacji open amatorów do 85 kg. Bliski szczęścia był ponadto Tomasz Potaczek, który jako jedyny spośród polskich kadrowiczów stanął w szranki z zawodowcami (odważniki 32 kg). Do medalu zabrakło mu niewiele, bo w kategorii wagowej do 85 kg zajął czwarte miejsce.