+48 531 059 248

Gratulacje dla Mistrza!

Robert Jędrzejewski, mistrz świata w kettlebell, zdobywca dwóch złotych i srebrnego medalu, prezes Klubu Sportowego Ironfit Kalisz gościł dziś w gabinecie prezydenta Grzegorza Sapińskiego. Włodarz miasta złożył na ręce sportowca podziękowania dla całej drużyny oraz przekazał bon o wartości 1000 złotych na zakup sprzętu.

Podczas mistrzostw świata rozegranych na Łotwie, zawodnicy kaliskiego klubu Ironfit triumfowali zarówno w rywalizacji indywidualnej jak i sztafetowej. Międzynarodowy czempionat odbywał się w łotewskim Dauvgapils, miejscu doskonale znanym kaliskim reprezentantom, którzy wcześniej rywalizowali tam z powodzeniem w ramach mistrzostw Europy. Tym razem również pokazali klasę, a dodać należy, że rywalizacja była bardzo zacięta z uwagi na rekordową liczbę uczestników. W trakcie czterodniowych zawodów do zmagań przystąpiło ponad 450 zawodników z niemal 40 krajów. Połowę polskiej kadry narodowej stanowili zawodnicy z Klubu Sportowego Ironfit Kalisz. 

Robert Jędrzejewski, prezes Klubu Sportowego Ironfit Kalisz, kapitan polskiej reprezentacji wywalczył na Łotwie dwa złote i jeden srebrny medal. Dwa srebra i złoto zgarnął Paweł Szastok. Na drugim miejscu zakończył rywalizację Michał Kowalski, który dodatkowo zdobył złoto w sztafecie. Czwarty był Grzegorz Filipek, również dokładając złoty krążek w sztafecie. Bogdan Wargocki był piąty, Ewelina Młodystach siódma, a Patrycja Dominiak dziewiąta.

źródło: https://www.calisia.pl/articles/gratulacje-dla-mistrza?fbclid=IwAR3z2gixRycVG8v1oNllUA3TzNMtyJ0GhAlx_HOe63-gQOMCkP_CFL5HMLM