+48 531 059 248

Zawodnicy klubu Ironfit Kalisz z kolejnymi sukcesami na MŚ

Z zawodów w Serbii przywieźli oni wiele medali oraz cenny bagaż doświadczeń. Odbywające się w Serbii mistrzostwa świata w kettlebell przyciągnęły ponad 600 zawodnikach z przeszło 30 krajów. Mocną częścią jedenastoosobowego składu reprezentacji Polski byli zawodnicy Klubu Sportowego Ironfit Kalisz. 

Każdy z z nich podczas zawodów pobił swoje rekordy życiowe. Do grona medalistów dołączyła Ewelina Młodystach, która została wicemistrzynią świata w długim cyklu z odważnikami 2x16 kilogramów. W finale stoczyła ona zaciętą walkę z zawodniczką z USA, pokonując ją niemal rzutem na taśmę. Tradycyjnie już po medale sięgał Paweł Szastok. Zajął on trzecie miejsce w długim cyklu a w podrzutach i rwaniu zajął drugie oraz trzecie miejsce. Czwarte miejsce zajął Michał Kowalski, a Grzegorz Filipek był piąty.

- Zdobyliśmy również drugie miejsce w sztafecie. Co prawda nie obroniliśmy tytułu mistrzów świata, bo w tamtym roku stanęliśmy na najwyższym stopniu podium, ale cały czas jesteśmy w światowej czołówce i liczącym się teamem - mówi Robert Jędrzejewski, kapitan polskiej reprezentacji kettlebell. - Sam zająłem po raz pierwszy czwarte miejsce, ale to przypadek dobrze wróżący na przyszłość. Przede mną ostatni start na finale pucharu świata i teraz na tym się koncentruję. Już za niespełna dwa tygodnie wyjeżdżam na Tasmanię, gdzie odbiorę puchar.

Dla kaliskich zawodników sezon jeszcze się nie skończył. Bogdan Wargocki i Dariusz Kukuła w tym tygodniu wystąpią w Łodzi na mistrzostwach świata w półmaratonie i maratonie. Zawody polegają na tym, że z jednym odważnikiem startuje się na odcinku półgodzinnym lub godzinnym. Obaj kaliszanie wystąpią w tej samej konkurencji, czyli podrzutach jednorącz w półmaratonie.

- To bardzo wyczerpująca konkurencja, ale myślę, że nasze przygotowania spowodują, że chłopaki staną na pudle - dodaje Robert Jędrzejewski.

Prawdopodobnie niebawem dojdzie do połączenia dwóch największych organizacji kettlebell. Co to oznacza?

- Prowadzone były na ten temat rozmowy i jest szansa na to, że już w 2022 roku gierewoj sport będzie na Europejskich Igrzyskach Olimpijskich - dodaje Robert Jędrzejewski.

źródło: https://kalisz.naszemiasto.pl/zawodnicy-klubu-ironfit-kalisz-z-kolejnymi-sukcesami-na/ar/c2-7431932