+48 531 059 248

Kaliszanie mistrzami Europy kettlebell lifting - Robert Jędrzejewski i Michał Kowalski

Michał Kowalski i Robert Jędrzejewski trenujący na co dzień w Klubie Sportowym Ironfit Kalisz, członkowie kadry narodowej kettlebell lifting, zdobyli kolejne dwa tytuły mistrzów Europy. Tym razem rywalizacja o prymat na starym kontynencie toczyła się on-line.

Kaliszanie po raz kolejny zapisali się złotymi zgłoskami na arenie międzynarodowej, sięgając po tytuły mistrzów Europy. Tym razem jednak rywalizację stoczyli na odległość, za pośrednictwem Internetu. Zawody on-line zaproponowała IKSF, czyli International Kettlebell Sports Federation.

- Wraz z Michałem Kowalskim, wielokrotnym medalistą najważniejszych imprez tego typu na świecie, zdecydowaliśmy, wystartować. Skoro i tak nasze przygotowania były ukierunkowane na mistrzostwa Europy, które w tym roku miały się odbyć w Paryżu, to dlaczego jakiś COVID – 19, miałby decydować za nas i pozbywać tego, co dla sportowca jest celem - mówi Robert Jędrzejewski.

Jak wyglądały zawody? Należało nagrać jednym kadrem - bez cięcia - ważenie zawodnika, odważników, z którymi ma się startować oraz cały występ. Następnie wysłać cały film i czekać na werdykt.

- Moja rywalizacja po raz pierwszy z racji wieku, bo dopiero 50, była z dwoma odważnikami 16 kilogramów, gdzie uzyskałem 127 powtórzeń w mojej koronnej konkurencji, czyli długim cyklu, natomiast Michał z jednym ciężarem 24 kilogramów zmagał się na odcinku 30 minut uzyskując 327 powtórzeń - dodaje Robert Jędrzejewski.

Jak się okazało, kaliszanie nie mieli sobie równych w swoich kategoriach. Tym samym do Kalisza trafiły kolejne mistrzowskie tytuły. Wzbogacają one imponującą listę osiągnięć zawodników Klubu Sportowego Ironfit Kalisza.

Źródło: https://kalisz.naszemiasto.pl/kaliszanie-mistrzami-europy-kettlebell-lifting-robert/ar/c2-7697497?utm_source=facebook.com&utm_medium=kalisz-nasze-miasto&utm_content=wiadomosci&utm_campaign=kaliszanie-mistrzami-europy-kettlebell-lifting-robert&fbclid=IwAR3EG0kdlnN8Nmb1OXnp_-8m9cuEnbLjGwBicPgtg0vasFG3L6D4mLF2dtU