+48 531 059 248

Sukcesy zawodników Ironfit Kalisz.

Mimo wielu przeciwności spowodowanych pandemią koronawirusa, zawodnicy Ironfit Kalisz mogą pochwalić się licznymi sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej. A przed nimi jeszcze najważniejsze starty w tym roku. Kaliscy wojownicy kulowi nie próżnują, ale ostro trenują.

Ich praca przynosi kolejne efekty. Michał Kowalski sięgnął niedawno po srebrny medal mistrzostw Europy, które odbywały się w Kazaniu. Już samo dotarcie na miejsce rozgrywania zawodów, z powodu ograniczonych połączeń lotniczych, było sporym wyczynem.

- Z tego powodu w zawodach nie wzięło udziału wielu zawodników z innych krajów. Startowała natomiast cała plejada zawodników rosyjskich. Rywalizacja i tak był więc duża – mówi Michał Kowalski.

W ostatnim czasie kolejni zawodnicy Ironfit Kalisz dołączyli do grona mistrzów Polski. To Ewa Piątkowska Krzysztof Laskowski. Srebrem może pochwalić się Dawid Bembel. Warto dodać, że cała trójka debiutowała w ogólnopolskich zawodach.

- Dla mnie były to pierwsze starty w zawodach. Wcześniej nawet o tym nie myślałam. Postanowiłam jednak spróbować i nie żałuję. Zdobyłam złoty medal. Nie było łatwo na niego zapracować. Zawody odbywały się w Rzeszowie i zastanawialiśmy się p odrodzę, czy to warto jechać przez pół Polski, aby startować przez pięć minut? Emocje na zawodach były jednak ogromne. Była niesamowita atmosfera i miałam doskonały doping kolegów i po prostu udało się – mówi Ewa Piątkowska, świeżo upieczona mistrzyni Polski debiutantów w kettlebell w kategorii podrzut.

Na najwyższym stopniu podium stanął również Krzysztof Laskowski, który startował w długim cyklu z odważnikami 2x16 kilogramów w długim cyklu.

- Nie spodziewaliśmy się, że zdobędziemy jakieś medale. Ale oczywiście jechaliśmy po to, aby pokazać się z jak najlepszej strony – mówi mistrz Polski debiutantów.

- Zawody trwały cały dzień. Startowało blisko 80 zawodników. Każdy z nas startował o innej godzinie, więc zmęczenie i stres robiły swoje. Ale satysfakcja jest ogromna Widać, że to co robimy na treningach ma sens – dodaje Dawid Bembel, srebrny medalista mistrzostw Polski debiutantów w długim cyklu z odważnikami 2x16 kilogramów.

Po złoto sięgnęła również Agnieszka Dera, która startowała w Gwardyjskich Mistrzostwach Polski. Tutaj zawody odbywają się według nieco innych zasad. Zawodnicy występują w stroju wojskowym w przedziale 12 minut i jest to tylko konkurencja rwania. Reprezentantka kaliskiego klubu zwyciężyła w doskonałym stylu, bijąc przy okazji swój rekord życiowy.

- Wcześniej podczas treningu nigdy takiego wyniku nie osiągnęłam, więc jest to dla mnie ogromna radość – mówi zawodniczka.

Ale na tym nie koniec. Kaliszanie otrzymali zaproszenie na prestiżowe zawody podczas Mr. Olympia 2021 w amerykańskim Orlando! Klub, ale też Kalisz i Polskę reprezentować będą Robert Jędrzejewski i Michał Kowalski.

- Z racji wyników i osiągnięć otrzymaliśmy zaproszenie od amerykańskiej federacji. To spełnienie moich marzeń. Na największych targach sportowych na świecie odbywających się pod egidą Joe Weidera, czyli legendy sportów siłowych, będziemy reprezentować Polskę w kettlebell – mówi Robert Jędrzejewski, trener i zawodnik Ironfit Kalisz.

Po powrocie z USA kaliscy zawodnicy będą mieli dwa dni na przepakowanie i wyjadą na mistrzostwa świata w Budapeszcie, gdzie również będą chcieli powalczyć o jak najwyższe lokaty.

- Wszystkie nasze starty i wyjazdy na zawody są z naszych prywatnych pieniędzy oraz dzięki wsparciu sponsorów. Mimo tych trudności mamy coraz więcej chętnych i przybywa trofeów. Zawodnicy potrafią przejechać pół Polski, żeby wystartować pięć minut, albo podróżować przez dwa dni samolotem, pociągiem, końmi i rowerami, żeby wystartować przez dziesięć minut. To wielki wyczyn i niesamowity hart ducha, który mam nadzieję, że będzie przynosił dalsze efekty – kwituje Robert Jędrzejewski.

W wyjazdach kaliskich zawodników na zawody wspierają: Agro-Rami BKT Tires, Adecon, Aquapark Kalisz, LifeDrips - Kroplówki witaminowe, Normobaria Zielony Zakątek, Strefa Mocy, Damons, VolfCamp.com, Moozicore, Polska Federacja Sportów Odważnikowych oraz Polskie Stowarzyszenie Kettlebell i Fitness.

Źródło: https://kalisz.naszemiasto.pl/sukcesy-zawodnikow-ironfit-kalisz-kaliscy-silacze-leca/ar/c1-8486053?fbclid=IwAR0aTSmAVEVFNPJ7mYwGKgIO6OhRSQeGxGGU_-3foekAXrXGP07l5REAbYk