+48 531 059 248

Sportowe prezentacje przed kaliskim ratuszem z IronFit

„Żyj zdrowo na sportowo” - to hasło przyświecało organizatorom spotkania kaliskich klubów sportowych oraz stowarzyszeń kultury fizycznej, które przed kaliskim ratuszem prezentowały swoją ofertę dla mieszkańców naszego miasta. Wśród nich siłacze kulowi z klubu Iron Fit Kalisz.

Przed kaliskim ratuszem po raz pierwszy miały okazję zaprezentować się kluby sportowe i stowarzyszenia kultury fizycznej, prezentując swoje osiągnięcia, ale przed wszystkim bogatę ofertę sportową, rekreacyjną czy integracyjną. Okazało się, że taka forma przybliżenia działalności sportowej i rekreacyjnej mieszkańcom jest potrzebna, tym bardziej, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że mamy w Kaliszu spore możliwości uprawiania wszelkich form aktywności fizycznej. Dotyczy to zarówno najmłodszych jak i seniorów. Na Głównym Rynku mieliśmy więc przedstawicieli największych kaliskich klubów, których reprezentaci odnoszą sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej, ale i takich, które dają możliwości realizacji swoich sportowych pasji w nieco mniejszym, ale równie ważnym wymiarze. Były pokazy, konkursy i konsultacje. A swoją ofertę przedstawiły: Parkrun Kalisz, Kaliski Klub Karate Kyokushinkai, Klub Strzelectwa Sportowego Ligi Obrony Kraju Bursztyn, Kaliskie Centrum Sportowe „Kruk Gym”, Kaliskie Towarzystwo Kolarskie, MMA Tornado Kalisz, Klub Rugby Husaria Kalisz, Uczniowski Klub Sportowy „Jedenastka”, Klub Sportowy Ironfit Kalisz, Kaliskie Towarzystwo Koszykówki Młodzieżowej i Amatorskiej, Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie, Kaliski Klub Shinkyokushi Karate Podolski Dojo, Uczniowski Klub Sportowy Akademia Piłkarska Reissa Kalisz, Miejski Klub Sportowy Kalisz, Kaliski Klub Sportowy Włókniarz 1925 Kalisz, Team Masters Aquapark Barracuda Kalisz, KS Prosna Kalisz. W trakcie imprezy można było wygrać cenne karnety oraz bilety na mecze Energi MKS Kalisz w PGNiG Superlidze oraz Lidze Siatkówki Kobiet, postrzeleć z elektronicznej broni, spróbować swoich sił w rugby, obejrzeć trening karate, brazylijskiego jiu jitsu i MMA, sprawdzić się na ergometrze wioślarskim albo na specjalnym rowerze, zagrać w tenisa na minikorcie lub w piłkę na miniboiskach piłkarskich, poznać tajniki kettlebell. Był też czas na rozmowy i zdjęcia z mistrzami kaliskiego sportu. Ważną częścią spotkań były informacje, które przedstawiciel klubów udzielali wszystkim tym, którzy chcieliby rozpocząć regularne treningi lub po prostu zadbać o swóją kondycję fizyczną na co dzień. Swoje stoisko promocyjne miała także 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej 12. Batalion Lekkiej Piechoty w Śremie II Kompania. „Terytorialiści” zaprezentowali swoje umundurowanie i uzbrojenie oraz wzbudzające duże zainteresowanie pojazdy bojowe.

źródło: https://zyciekalisza.pl/artykul/sportowe-prezentacje/760876?fbclid=IwAR3Liq_JeV6Rk6JbOaFyLNcx6_X2GMDh8Dtsf7jW5SXZwF1zcrvAYKF1ecc