+48 531 059 248

zawodnicy IronFit zdobyli 10 medali na ME

Zawodnicy klubu Ironfit zdobyli dziesięć medali na Mistrzostwach Europy Kettlebell Lifting. Fantastycznie spisali się zawodnicy Ironfit Kaliszu, którzy w miniony weekend walczyli na Mistrzostwach Europy Kettlebell Lifting w niemieckim Stolberg. Podopieczni trenera Roberta Jędrzejewskiego zdobyli aż dziesięć medali. 

Zawodnicy Klubu Sportowego Ironfit Kalisz z każdej imprezy rangi mistrzowskiej przywożą worek medali. Tak było i tym razem. Od 31 maja do 2 czerwca walczyli o mistrzostwo starego kontynentu w niemieckim Stolberg. Siedmioosobowa reprezentacja Kalisza przywiozła aż dziesięć medali, w tym cztery złote. 

- Konkurencja była bardzo duża. Widać, że poziom zawodników co roku się podnosi. Pojawiają się nowe osoby, które są głodne zwycięstw. Mimo mocnej rywalizacji, każdy z nas wrócił z zawodów z medalem. Nie spoczywamy jednak na laurach. Dostaliśmy wytyczne od trenera na kolejne treningi. Jesteśmy już myślami przy kolejnych zawodach, które są w listopadzie. Będą to mistrzostwa świata - mówi Paweł Szastok, mistrz Europy w kettlebell lifting.

Podczas mistrzostw Europy w Niemczech zawodnicy musieli zmagać się nie tylko z rywalami, ale też warunkami panującymi w hali. A te nie do końca były sprzyjające.

- W hali panowała wysoka temperatura. Sala nie była wentylowana i po dwóch, trzech godzinach w pomieszczeniu gdzie przebywało kilkaset osób, nie było już czym oddychać. Wszyscy schodzili mocno zmęczeni po swoich dziesięciominutowych występach. Część zawodników kończyła wcześniej - dodaje Przemysław Świerczak, mistrz Europy amatorów w biathlonie 2x24 kg.

Dorobek zawodników Klubu Ironfit Kaliszu podczas Mistrzostw Europy w Stolberg.

Ewelina Młodystach - srebro LC 2 x 16 kg, złoto LC 16 kg

Patrycja Dominiak - brąz LC 16 kg

Jakub Kwinta - złoto LC 2 x 24 kg

Grzegorz Filipek - srebro sztafeta JERK 2 x 24 kg

Michał Kowalski - srebro sztafeta JERK 2 x 24 kg

Przemysław Świerczak - złoto Biatthlon 2 x 24 kg kat amat, srebro Biathlon 2 x 24 kg kat vet

Paweł Szastok - brąz LC 2 X 24 kg, srebro sztafeta JERK 2 X 24 kg, złoto LC 32 kg

źródło: http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/zawodnicy-klubu-ironfit-kalisz-zdobyli-dziesiec-medali-na,5154181,artgal,42412413,t,id,tm,zid.html