+48 531 059 248

Mistrzostwa Polski KETTLEBELL LIFTING 2023

Mistrzostwa Polski KETTLEBELL LIFTING 2023 przeszły do historii, a zapisały się 01-02.04.2023 w Choroszcz & Białystok. Gospodarzami i organizatorami imprezy byli Klub Sportowy SPARTA Fit z Marcin Fiodorow na czele, oraz Polska Federacja Sportów Odważnikowych. Słowa uznania należą się dla organizatorów, gospodarzy, sędziów i zawodników za wysoki poziom ich kompetencji. 

Natomiast dla mnie jako trenera, nr 1 to postawa naszych zawodników & zawodniczek, choć nie obyło się bez nieplanowanych przykrych niespodzianek. 

Robert Jędrzejewski: 

 * co by się nie rozczulać - w nocy przed startem - prima aprylis zdrowotny i to mocny. Podobnie, choć dzień wcześniej kontuzja pleców u Krzysztof Laskowski, co skutecznie wyeliminowało nas z możliwości występu 😭😭😭😭😭.

Później było już tylko lepiej:

** Agnieszka Dera po pięknej walce wywalczyła v-ce Mistrzostwo Polski w konkurencji LC 1 x 16 kg

*** Patryk Paraszczuk zapłacił frycowe z przygotowaniem kb i mimo dobrego występu zajął dopiero 6 miejsce, choc do pudła było naprawdę niewiele.

**** Aleksandra Janowska w turnieju początkujących od początku wyszła na prowadzenie i nie oddała go do samego końca, zdobywając 1 miejsce.

i teraz uwaga..................... kolejny dzień to debiut naszej zawodniczki w  MP Aleksandra Mamos-Budzińska w konkurencji rwanie z odważnikiem 16 kg 🙂 🙂 🙂

Ola w 100 % wykonała plan, słuchając się do końca moich sugestii, co zaoowocowało wywalczeniem ( moim zdaniem jedna z najlepszych walk turnieju ) MISTRZOSTWA POLSKI. O mistrzostwie zadecydowała dyscyplina do ostatnich kilku sekund 10 minutowego boju 🙂.

Nie można zapominać o roli sędziów, a tym samym naszego zawodnika i zarazem sędziego Bogdan Wargocki, oraz debiutującej w tej roli Aleksandra Janowska. BRAWO dla WAS :)/

Dlatego wiem po co to robię

ps

A już za 2 tygodnie MISTRZOSTWA EUROPY KETTLEBELL LIFTING, gdzie wraz z Krzysztof Laskowski pokażemy, że w Choroszczy powinniśmy stać na podium 🙂

Gratuluję wszystkim zawodnikom i ich trenerom. Bardzo mnie cieszy coraz większy poziom startowy na każdym etapie przygotowań.